23.07.2013 21:11
Згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. № 169 «Про затвердження Змін до наказу Мінбуду від 22.11.2005 р. № 4» власники квартир можуть від’єднуватись від центрального теплопостачання, якщо на такий крок наважаться мешканці всього будинку.
Тобто від'єднуватись можна лише цілим будинком. Проте у квартирах, де є пічне опалення, можна встановлювати автономне, а також у будинках, де менше 10 квартир опалюються від підвальних котелень. Однак, усі квартири повинні від'єднатися.
Щоб від'єднатись від мереж теплопостачання та гарячої води і встановити автономне опалення усім будинком, потрібно зробити такі кроки:
Крок 1.
- На загальних зборах мешканців будинку прийняти спільне рішення про від'єднання від центрального опалення (ЦО) та гаряче водопостачання (ГВП) і створити ініціативну групу.
- Звернутися до міської міжвідомчої комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО та ГВП. У заявінеобхідно зазначити причини відключення та додати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку(подати через «єдине вікно»).
Крок 2.
- Якщо рішення комісії позитивне, потрібно виготовити проектні пропозиції та отримати відповідні технічні умовив організаціях, що вказані у протоколі комісії.
Крок 3.
- Виготовити і погодити проект на відключення від систем ЦО та влаштування альтернативного опалення будинку (обов'язково ліцензована організація, яка виготовляє, а також може погодити в усіх інстанціях).
Крок 4.
- Погоджений проект повторно подати на розгляд міської комісії для отримання рішення виконкому, яким надається дозвіл на виконання робіт з відключенням від мережі ЦО та влаштування альтернативного опалення.
Крок 5.
- Після виконання всіх робіт автономне опалення у встановленому порядку здають в експлуатацію.
Увага! Мешканці квартир з пічним опаленням можуть отримати дозвіл на влаштування автономних систем в районних адміністраціях.